Úvodní stránka » Fotky » 2019 » Sv. Václav 2019

Sv. Václav 2019


Březí koza - doběhla z Vlachova Březí až do Popovic Skupina proti slunci Řídící věž Madam čokoláda - Borová Lada Před výstupem na Boubín Boubínské jezírko Boubín Bez Franty a jeho excelentního hraní a zpěvu by to nikdy nebylo tak hezký Startujeme od Brautfergerova dvora v Klášterci na Šumavě, kde jsme ubytováni ve věži.

Ano, teď právě rostou. Projíždíme kolem kostela sv. Štěpána v centru obce Kvilda - se svou nadmořskou výškou 1065 m je to nejvýše položený kostel v Česku. Pózujeme před hotelem \"Alpská vyhlídka\" v zaniklé vesnici Bučina u Kvildy na Šumavě. Jedná se o nejvýše položený hotel na české straně Šumavy. Je jedinou budovou s číslem popisným v bývalé obci Bučina, která čítala kolem 40 domů. Knížecí pláně (Fürstenhut) jsou zaniklou obcí na Šumavě. Penzion Hájenka (1005 metrů n.m.) se nachází těsně u hranice s Německem a je součástí obce Borová Lada (5 km). Sjezd s Knížecích plání do obce Borová Lada. V obci Borová Lada omrkneme soví voliéry - sovice sněžní je krasavice. Často šlapeme do kopců. Do horských kopců. Se soumrakem vypadá naše věž pohádkově, skoro jako perníková věž. Druhý výlet je více slunečný, ale i větrný. Šumavské krávy budou šťastné krávy. Naším cílem je Boubínský prales s rozhlednou Boubín. Rozhledna je dřevěnou trámovou věží, oficiálně zpřístupněnou 3. června 2005. Na vyhlídkové plošině solidně fučí.              
Po zdolání 109 dřevěných schodů si vychutnáváme pohledú do okolí z výšky 21 metrů. Vidíme dokonce i obrysy Alp. Třetí cyklovýlet směřujeme do města Vimperk, kterému dominuje vimperský zámek. Sjíždíme vimperským náměstím. V dolní partii náměstí těsně sousedí kostel Navštívení Panny Marie a pozdně gotická Městská zvonice. Vimperk má místy velmi příkré uličky! Asi 2 km jihozápadně od Vimperka se tyčí nad Arnoštským potokem čtyři oblouky Klášterského viaduktu. Most byl  otevřen v roce 1900, v letech 2003 a 2004 proběhla jeho rekonstrukce. Večery trávíme s našimi kytaristy. Kytary bravurně doprovází foukací harmonika.